Teraz Małopolska

Końcowa klasyfikacja Pucharu Małopolski w skokach 2019

Publikujemy ostatnią wersję Pucharu Małopolski 2019. Wszystkich zawodników prosimy o dokładne sprawdzenie wyników i zgłaszanie poprawek w nieprzekraczalnym terminie do 30.01.2020

Klasy sportowe 2019

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z zestawieniem klas sportowych za sezon 2019.

Podziękowanie za spotkanie sędziowskie (1)

Dziękujemy wszystkim którzy uczestniczyli w dorocznym spotkaniu sędziowskim i życzymy Wesołych Świąt!

Mistrzostwa Polski w skokach przez przeszkody i WKKW

W miniony weekend zawodnicy z Małopolski rywalizowali w Mistrzostwach Polski w 2 konkurencjach: WKKW w Mosznej oraz Skokach w Jakubowicach. W obu dyscyplinach mamy medalistów!

Sukcesy Małopolskich Rajdowców w Kliczkowie

W dniach 29-31 sierpnia w Kliczkowie zostały rozegrane Mistrzostwa Polski Młodych Koni w Sportowych Rajdach Konnych, Mistrzostwa Polski Seniorów oraz Mistrzostwa Polski Juniorów i Młodych Jeźdźców w Sportowych Rajdach Konnych. W Mistrzostwach Polski Seniorów udział brało 10 zawodników, w tym trzech z Małopolski. Drugie miejsce i tytuł Wicemistrza Polski zajął Ryszard Zieliński na koniu Miryn, czwarte miejsce zajęła Ewa Sołek-Kowalska na koniu Encino.

Srebrny medal OOM w skokach

Zakończyły się finały Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Skokach przez przeszkody.

Mistrzostwa Europy w Sportowych Rajdach Konnych (Endurance) w Euston Park – Wielka Brytania

Do zbliżających się Mistrzostw Europy w Sportowych Rajdach Konnych, które odbędą się w dniach 15-18 sierpnia 2019 w Euston Park, kwalifikację otrzymały trzy polskie pary, w tym zawodnik z Małopolski Ryszard Zieliński na koniu Odwet. Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia!

Szkolenie i egzamin na odznaki w powożeniu

W imieniu organizatora UKS Ostoja Klikowa zapraszamy do udziału w Szkoleniu trenerskim (19-20.07.2019) oraz egzaminie na odznaki jeździeckie w powożeniu (21.07.2019) które odbędą się w Tarnowie-Klikowej.

Skokowe Podhale - podsumowanie

27.04.2019 na terenie KJ Czarny Dunajec odbyło się szkolenie "Skokowe Podhale" dofinansowane przez MZJ. Zapraszamy do zapoznania się relacją zdjęciową.

Magda Lipińska na liście weterynarzy PZJ

Małopolski Związek Jeździecki informuje, że na oficjalną listę lekarzy weterynarzy PZJ wpisana została, po zaliczeniu wymaganych praktyk i po ukończenie kursu PZJ, lekarz weterynarii Magdalena Lipińska.

szkolenie Fizjologia wysiłku fizycznego konia w treningu rajdowym

W ostatni weekend marca na terenie Ranczo Palomino w Starych Żukowicach odbyło się szkolenie Fizjologia wysiłku fizycznego konia w treningu rajdowym. Szkolenie zorganizowała Fundacja Dowolnie na koń! a współfinansował Małopolski Związek Jeździecki.

Szkolenie skokowe Assanya

W dniach 23-24.03.2019 w Osadzie konnej Assanya zostało przeprowadzone szkolenie dla jeźdźców pragnących doskonalić swoje umiejętności w dyscyplinie skoki przez przeszkody.