Klasy sportowe i uprawnienia sportowe

Serdecznie zapraszamy zawodników, do nadsyłania wniosków o nadanie II i III klas sportowych za dany sezon jeździecki.
Przypominamy, że aby klasa sportowa była uwzględniona przy wydawaniu licencji regionalnej zawodnika, musi być kilka dni wcześniej wprowadzona do bazy Artemor.
Poniżej znajduje się plik wniosku o nadanie klasy sportowej.

Normy na klasy sportowe:
ujeżdżenie
skoki przez przeszkody
WKKW
Rajdy (str.37)

Wypełniony wniosek, wraz z plikami PDF z wynikami zawodów potwierdzającymi zdobycie oczek do klasy sportowej należy przesyłać na adres: malwzj@gmail.com

Podstawą nadania klasy sportowej są tylko wyniki w formacie PDF zamieszczone na stronie danego WZJ-tu lub organizatora. Wyniki ze stron Zawody Konne czy innych do obsługi zawodów nie są oficjalnymi wynikami i nie mogą być podstawą nadania klasy.

Jako potwierdzenie oczek można przesłać skan książeczki do zdobywania klas sportowych wraz z podpisami sędziów głównych z danych zawodów - druk do pobrania na stronie PZJ.

Wniosek Klasa Sportowa 2024 Wniosek Klasa Sportowa 2024 (1)

       

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z zestawieniami nadanych klas sportowych w poprzednich sezonach. Równocześnie przypominamy iż wnioski o nadanie klasy sportowej można składać zaraz po zdobyciu ostatniego "oczka" i nie później niż do 30.06. następnego sezonu jeździeckiego.

Zestawienie klas 2016.pdf Zestawienie klas 2017.pdf Zestawienie klas 2018.pdf Zestawienie klas 2019.pdf Zestawienie Klas 2020 Zestawienie Klas 2021 Zestawienie Klas 2022 Zestawienie Klas Sportowych-2023

    

    

Uprawnienia sportowe - są widoczne w systemie Artemor po wydaniu licencji sportowej na dany sezon jako cyfra przy literze danej dyscypliny, pozwalają na start w wyższych konkursach. 
Poniżej zasady zdobywania i nadawania uprawnień w poszczególnych dyscyplinach.

Uprawnienia sportowe:
Ujeżdżenie
Skoki
WKKW kwalifikacje
Rajdy (str.8)

Nadanie uprawnień 3 stopnia w ujeżdżeniu:
Uprawnienia 3 stopnia w ujeżdżeniu są nadawane z automatu jeśli w bazie figuruje srebrna odznaka jeździecka, a zawodnik rozpoczyna karierę sportową po 2016r. W pozostałych przypadkach należy każdorazowo wnioskować o nadanie uprawnień zgodnie z w/w przepisami dyscypliny.
   

Nadanie uprawnień 3 stopnia w skokach przez przeszkody:
W celu nadania Uprawnień 3st. w skokach przez przeszkody należy po zdaniu srebrnej odznaki (krócej niż 3mies od daty wnioskowania o nadanie uprawnień) i egzaminu licencyjnego przesłać skan protokołu egzaminacyjnego i srebrnej odznaki do MZJ (malwzj@gmail.com) wraz z prośbą o nadanie uprawnień 3st w dyscyplinie skoki przez przeszkody oraz jeśli się chce zmianą licencji z Bw na B3 (w kolejnym sezonie licencja B3 będzie już automatycznie nadana).
    

WKKW - uprawnienia=kwalifikacje są obliczane dla danego zawodnika przed każdymi zawodami wg w/w zestawienia
   

Nadanie uprawnień 3 stopnia w sportowych rajdach konnych:
W celu nadania Uprawnień 3st. w sportowych rajdach konnych należy po zdaniu srebrnej odznaki (krócej niż 3mies od daty wnioskowania o nadanie uprawnień) oraz po dwukrotnym ukończeniu konkursu klasy P/P1 przesłać skan wyników i srebrnej odznaki do MZJ (malwzj@gmail.com) wraz z prośbą o nadanie uprawnień 3st w srk oraz jeśli się chce zmianą licencji z Fw na F3 (w kolejnym sezonie licencja F3 będzie już automatycznie nadana). W przypadku nadawania uprawnień po zdobyciu III klasy sportowej należy do wniosku o klasę sportową napisać prośbę o zmianę uprawnień z Fw na F3.