Aktualności

Wstępne listy WLKS Krakus 29.04.17

Informujemy, że na stronie WLKS Krakus dostępne są wstępne listy startowe na sobotnie konkursy zawodów ujeżdżeniowych. Zapraszamy do zapoznania się z listami:

Przeniesiony dyżur w biurze

Z powodu nagłej choroby dziecka, dyżur pracownika w biurze przeniesiony zostaje na wtorek 25.04.2017 g. 16.30-18. Za utrudnienia przepraszamy.

Patronat medialny Radia Kraków

Z radością informujemy że Radio Kraków zgodziło się objąć patronatem medialnym imprezy jeździeckie w Małopolsce. Zapraszamy organizatorów zawodów do promocji swoich wydarzeń w rozgłośni, a Radiu Kraków życzymy wszystkiego najlepszego w roku jubileuszowym 90-lecia radia

Regulamin OOM 2017

Uprzejmie informujemy, że Zarząd PZJ zatwierdził Regulamin Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, która zostanie rozegrana w dniach od 22 do 27 lipca 2017 roku w Poczerninie.

Wesołych Świąt Wielkanocnych

Życzymy wszystkiego najlepszego na Święta dla wszystkich jeźdzców i koni.

Nowi członkowie MZJ (1)

Witamy kolejne kluby członkowskie MZJ: RC Sosnowice, KJ Stadnina Koni Krzywopłoty, KS Laser Team, KJ Konsul

Walne Zebranie Sprawozdawczo-statutowe

15.05.2017 odbędzie się Walne Zebranie Sprawozdawczo-statutowe MZJ

Odwołane zebranie zarządu 10.04

W związku z zebraniem zarządu PZJ w dniu 10.04, spotkanie zarządu MZJ zostaje w tym dniu odwołane. Nowy termin to 12.04. na terenie KJK Szary Michałowice.

Nowe zasady rankingu MZJ w sportowych rajdach konnych

Zapraszamy do zapoznania się ze zmianami w zasadach naliczania punktów w rankingu MZJ w rajdach w oparciu o zmiany w rankingu PZJ.

Spotkanie z juniorami młodszymi 8.04

W dniu 8.04.2017 (sobota) podczas ZR i ZT w skokach w WLKS Krakus Swoszowice o godzinie 12.00 (lub po zakończeniu konkursu LL 90 cm) odbędzie się spotkanie z trenerem koordynatorem kadry wojewódzkiej juniorów młodszych Karolem Gardulskim. Wszystkich zainteresowanych zawodników, trenerów i rodziców zapraszamy pod namiot obok loży jury. Informacje pod numerem: 795248213

Obsady sędziowskie 2017

Szanowni sędziowie, publikujemy obsady na sezon 2017.

Zebranie zarządu 10.04

Informujemy że kolejne zebranie zarządu odbędzie się 10.04. o godz. 18.30 w siedzibie MZJ.

Nowe godziny dyżuru w biurze

Przypominamy, że od kwietnia zostają zmienione godziny dyżurów w biurze. Dyżury będą w poniedziałki w godzinach 16-18.

Zgłoszenia na zawody WLKS Krakus 7-9.04.2017

Drodzy zawodnicy przypominamy o zgłoszeniach na pierwsze, otwarte zawody w naszym regionie, które w dniach 7-9.04.2017r. odbędą się na terenie WLKS KRAKUS, termin zgłoszeń do 1.04.2017r.

20.03 zmiana godzin dyżuru w biurze

Szanowni Państwo, Dyżur w biurze dnia 20.03.2017 wyjątkowo odbędzie sie w godzinach 16-17.30 Za utrudnienia przepraszamy.

Numery identyfikacyjne koni na zawodach regionalnych

Uwaga zawodnicy i organizatorzy zawodów ważny komunikat. Zgodnie z art 27. przepisów ogólnych PZJ konie na zawodach powinny mieć nadany numer identyfikacyjny i być nim oznaczone poza boksem przez cały czas trwania zawodów.

Rejestracja zawodników i koni

Drodzy zawodnicy i trenerzy zbliżają się pierwsze otwarte zawody Regionalne. Zachęcamy do jak najszybszego wysłania dokumentów rejestracyjnych zawodnika i konia, ponieważ czas wydania licencji (bez braków w dokumentach) to 3-4 dni robocze - licencje dodane do systemu w piątek pojawią się w zestawieniu dopiero po weekendzie! Wykaz potrzebnych do rejestracji dokumentów dostępny jest w zakładce licencje.

Rozwój sportowych rajdów długodystansowych

W naszym regionie coraz bardziej rozwija się dyscyplina Sportowych Rajdów Długodystansowych. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z garścią informacji i obrazków przywiezionych z Madrytu w opracowaniu Małgorzaty Kram.

Statut MZJ

Zapraszamy do dyskusji nad kształtem Statutu MZJ

Szkolenie dla sędziów ujeżdżenia

Szanowni Sędziowie, Sportowcy, pasjonaci ujeżdżenia zapraszamy na pierwsze tego typu szkolenie nt. "Tajniki sędziowania konkursu ujeżdżenia"

PROGRAM "BUDUJEMY JEŹDZIECKIE REGIONY" 2017 (1)

Zarząd Małopolskiego Związku Jeździeckiego postanowił przedłużyć termin składania ofert w ramach II edycji programu Budujemy Jeździeckie Regiony. Zainteresowanych prosimy o przesyłanie ofert na adres malwzj@gmail.com w nieprzekraczalnym terminie do północy 5.03.2017r.

Kurs sędziowski licencyjny i podstawowy w powożeniu W-MZJ

Warszawsko-Mazowiecki Związek Jeździecki zaprasza na kursy sędziowskie w powożeniu (podstawowy i licencyjny).

Relacja ze spotkania konsultacyjnego w sprawie statutu

Dnia 22.02.2017 w siedzibie związku odbyło się spotkanie konsultacyjne w sprawie projektu statutu MZJ przygotowanego przez Komisję Statutową.

Zwolnienie z obowiązku posiadania odznaki do wykupienia licencji wstępnej

W związku z licznymi pytaniami i wątpliwościami przypominamy że aby wykupić licencję wstępną i wystartować w zawodach nie jest konieczne posiadanie brązowej odznaki jeździeckiej

Zebranie Zarządu 6.03

Informujemy że następne zebranie zarządu odbędzie się w siedzibie związku 6.03.2017 o godzinie 18.30

Nowi członkowie MZJ

Zarząd przyjął w poczet członków MZJ 2 nowe kluby: KJ Czarny Dunajec KJ Assanya

Stawka osoby oficjalnej 2017

PZJ ustanowił stawka diety osoby oficjalnej PZJ w 2017 roku na 202,00 PLN.

Spotkanie konsultacyjne w sprawie statutu

Zapraszamy na spotkanie konsultacyjne z przedstawicielami członków MZJ w sprawie projektu statutu MZJ w środę 22.02. w siedzibie Związku o godzinie 18.30.

Nowe Regulaminy dyscyplin 2017

PZJ zatwierdził regulaminy dyscyplin na rok 2017 Wszystkich Sędziów, Zawodników i Trenerów zapraszamy do zapoznania się z nowymi Regulaminami.

Program "Budujemy Jeździeckie Regiony" 2017

PZJ ogłosił drugą edycję programu BJR. Małopolska przyłącza się do programu. MZJ ogłasza konkurs dla swoich członków na organizację szkoleń - łączna kwota dofinansowania zgłaszanych projektów to 15 000 zł.

Szkolenia sędziowskie

Osoby chętne do wzięcia udziału w sędziowskich kursach podstawowych w dyscyplinach ujeżdżenie, skoki przez przeszkody i WKKW bardzo prosimy o zgłoszenie chęci udziału w szkoleniu. Kurs w danej dyscyplinie zostanie zorganizowany pod warunkiem zgłoszenia się minimum 10 chętnych.

1% podatku dla młodych zawodników

MZJ przyłącza się do akcji 1%. Pragniemy wzmacniać najmłodszych zawodników z Małopolski. Środki pozyskane z tego tytułu przeznaczone zostaną na dofinansowanie startów utalentowanych dzieci z naszego okręgu. Wsparcie dla sportu również może być szczytnym celem!

Spotkanie sędziowskie przed sezonem 2017

Kolegium Sedziów MZJ zaprasza wszystkich sędziów na spotkanie sędziowskie przed sezonem 2017, które odbędzie się w dniu 11 marca 2017 o godzinie 11.00 w siedzibie MZJ (Szkoła Podstawowa nr 153 w Krakowie, ul. Na Błonie 15/d)

Kalendarz obsad sędziowskich

Uwaga Sędziowie! W związku z przygotowaniem obsad sędziowskich na sezon 2017 bardzo proszę o wpisanie swojej dostępności w terminach ujętych w kalendarzu zawodów MZJ w załączonym pliku Excel

Zebranie Zarządu 6.02.2017

Informujemy że najbliższe Zebranie Zarządu MZJ odbędzie się w siedzibie Związku 6.02.2017 o godzinie 18.30

Kadra Małopolski - oświadczenia

Przypominamy osobom powołanym do Kadry Małopolski o złożeniu oświadczeń o przyjęciu powołania. Oświadczenia można składać osobiście na dyżurze w biurze MZJ lub drogą mailową do dnia 15.02.2017

Akademickie Mistrzostwa Polski w barwach Uniwersytetu Jagiellońskiego

Uniwersytet Jagielloński poszukuje wszystkich chętnych studentów do startu w Akademickich Mistrzostwach Polski.

Spotkanie konsultacyjne - system szkoleniowy PZJ

Zarząd PZJ zaprasza wszystkich zainteresowanych na spotkanie konsultacyjne w sprawie projektu „Zasady szkolenia kadr instruktorsko – trenerskich w jeździectwie” Spotkanie, będzie miało charakter informacyjno – dyskusyjny, odbędzie się w Warszawie, dnia 28 stycznia 2017 (sobota) w sali konferencyjnej hali widowiskowo – sportowej TORWAR

Po podsumowaniu sezonu 2016

Dziękujemy wszystkim za wspólnie spędzone chwile na podsumowaniu sezonu 2016. Jeszcze raz gratulujemy sukcesów i wyróżnień. Osoby które nie mogły pojawić się na uroczystości zapraszamy po odbiór nagród.

Wyróżnienia dla trenerów, zawodników i osób oficjalnych

Prezentujemy listę trenerów, zawodników i osób oficjalnych wyróżnionych w sezonie jeździeckim 2016.

I klasy sportowe w Ujeżdżeniu i WKKW dla zawodników z Małopolski

Zapraszamy do zapoznania się z zestawieniem klas sportowych (M i I) nadanych przez PZJ za wyniki uzyskane w 2016 roku w konkurencjach Ujeżdżenie i WKKW przez zawodników z Małopolski W Ujeżdżeniu I klasę sportową uzyskali Marta Ginda i Marek Szczur. Natomiast WKKW I klasę sportową uzyskał Michał Hycki. Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy i życzymy równie udanego sezonu w roku 2017.

Kadra Małopolski 2017

Prezentujemy powołania do Kadry Małopolski 2017

Regulaminy Mistrzostw Małopolski w ujeżdżeniu i WKKW

Zapraszamy do zapoznania się z zasadami rozgrywania MM w ujeżdżeniu i WKKW. NOWA KATEGORIA - OPEN Tu można sprawdzić w jakich klasach konkursów będą startować poszczególne kategorie wiekowe.

II i III klasy sportowe

Zawodnicy! Przypominamy o nadsyłaniu wniosków o nadanie II i III klasy sportowej za 2016 wraz z wynikami. Termin nadsyłania wniosków upływa 31.01.2017r.

Posiedzenie Kolegium Sędziów MZJ

Przewodniczący Kolegium Sędziów MZJ informuje, że w dniu 22 stycznia br. po zakończeniu Podsumowania sezonu w szkole podstawowej 153 będącej siedzibą MZJ, a więc ok. godz.19.00 - odbędzie się spotkanie członków Kolegium Sędziów MZJ. Tematem spotkania będzie ustalenia zasad funkcjonowania Kolegium Sędziów i bieżące sprawy organizacyjne.

Uroczyste Podsumowanie Sezonu 2016

Serdecznie zapraszamy jeźdźców, sędziów, trenerów oraz sympatyków jeździectwa na podsumowanie sezonu jeździeckiego 2016, które odbędzie się 22.01.2017 o godz. 17:00 w szkole podstawowej 153

Ostatnie poprawki do Pucharu i Rankingu

Zostały opublikowane rankingi i puchary po poprawkach. Bardzo prosimy o sprawdzenie czy wszystkie poprawki zostały naniesione. W razie znalezienia jeszcze jakiś błędów prosimy o ich zgłoszenie do środy 11.01 Poprawki należy zgłaszać drogą mailową na adres malwzj@gmail.com

Klasa Mistrzowska i I klasy sportu za rok 2016 dla skoczków z Małopolski

Zapraszamy do zapoznania się z zestawieniem klas sportowych (M i I) nadanych przez PZJ za wyniki uzyskane w 2016 roku w konkurencji Skoki Przez Przeszkody przez zawodników z Małopolski

Zebranie Zarządu 9.01

Najbliższe zebranie Zarządu MZJ odbędzie się 9.01.2017 o godz. 18.30 w siedzibie związku

Zmiany w rejestracji koni w FEI

Komunikat dotyczący procedury rejestracji koni w FEI

Kalendarz MZJ 2017

Zapraszamy do zakładki 'Zawody'

Ostateczny termin zgłaszania poprawek do Pucharu i Rankingu

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do zgłaszania poprawek dostrzeżonych błędów w pucharach i rankingach do dnia 9.01.

Zmiany w sposobie wykupowania licencji ogólnopolskich w PZJ

Publikujemy komunikat PZJ w sprawie wykupowania licencji ogólnopolskich na sezon 2017

Dyżur w biurze 2.01.2017 odwołany

Informujemy, że dyżur pracownika MZJ w biurze w dniu 2.01.2017r. jest odwołany. Zapraszamy na kolejny dyżur w dniu 9.01.2017r.

Zmiany w zasadach rozgrywania Pucharu i Rankingu

Przedstawiamy zmiany w zasadach rozgrywania Rankingu i Pucharu MZJ w skokach, Rankingu i Pucharu MZJ w ujeżdżeniu, oraz Rankingu MZJ w WKKW

Podsumowanie spotkania sędziowskiego

Zapraszamy do zapoznania się z krótką relacją i podziękowaniami przygotowanymi przez Małgorzatę Melon po Spotkaniu sędziowskim na zakończenie 2016r.

Posiedzenie nadzwyczajne zarządu w dniu 27.12.2016

W dniu 27 grudnia 2016 o godz. 18.30 odbędzie się nadzwyczajne posiedzenie członów zarządu.

Wesołych Świąt

Życzymy wszystkim jeźdźcom i ich koniom radosnych Świąt Bożego Narodzenia

Marta Polaczek-Bigaj członkiem Zarządu PZJ

Serdeczne gratulacje dla Prezes MZJ Marty Polaczek-Bigaj, która została członkiem Zarządu PZJ.

Przypomnienie zasad organizacji zawodów towarzyskich

Przypominamy że zgodnie z przepisami PZJ zawody towarzyskie dla uzyskania autoryzacji przez Związek muszą być zgłoszone do Kalendarza Imprez WZJ a także muszą przedstawić propozycje do zatwierdzenia do WZJ. Bez spełnienia tych warunków zawody towarzyskie nie są autoryzowane przez Związek co oznacza że zawodnicy i osoby oficjalne biorące w nich udział mogą zostać zawieszone na okres do 6 miesięcy. Więcej informacji o warunkach organizacji zawodów towarzyskich: http://www.pzj.pl/node/1172748