Sukcesy zawodników z Małopolski w Polskiej Lidze Jeździeckiej

W dniach 28.09. do 01.10.br na terenie RC Sosnowice odbyły się Zawody Ogólnopolskie w skokach będące równocześnie Finałem rozgrywek Polskiej Ligi Jeździeckej.
W klasyfikacji generalnej PLJ reprezentanci Małopolski zajęli szereg czołowych miejsc:

Runda Młodzieżowa :
Irena Bigaj z KJ Faruk zajęła 2 miejsce, wygrywając przy okazji konkurs finałowy, na 7 m. sklasyfikowany został Olaf Pięta z WLKS Krakus,
Runda Brązowa:
7 m w klasyfikacji generalnej zajął Łukasz Sordyl z RC Sosnowice. W konkursie finałowym zwyciężył Michał Kaźmierczak RC Riding Sosnowice a 3 był Krzysztof Wójcik z KJ Facimiech.
Runda Srebrna :
W klasyfikacji generalnej - na 3 m Grzegorz Nowak - FK Zatoka, na 4 m Małgorzata Koszucka - RC Sosnowice, na 5 m Michał Kaźmierczak - RC Sosnowice. Natomiast w konkursie finałowym tej Rundy - 1 G. Nowak 2. M. Szurman i 3 M. Kaźmierczak
Runda Złota:
W Generalnej klasyfikacji na 4 m Michał Kaźmierczak RC Sosnowice, na 5 m Grzegorz Nowak FKJK Zatoka i na 8 m Monika Grundkowska - RC Sosnowice.
W konkursie finałowym zwyciężył Michał Kaźmierczak przed Grzegorzem Nowakiem.
W kategorii konkursów drużynowych w konkursie finałowym zespół RC Sosnowice w składzie: Grundkowska, Koszucka, Szurman i Kaźmierczak zajęła 3 miejsce a ekipa MZJ Kraków 4 miejsce w składzie : Skrzypiec, Bigaj, Wójcik i Nowak. Starowało 11 ekip.
W klasyfikacji generalnej drużyn na 4 m ekipa RC Sosnowice a na 9 m drużyna MZJ Kraków.
Zwycięzcom poszczególnych kategorii gratulował osobiście i wręczał Puchary od PZJ - Prezes PZJ Pan Marcin Kamiński