Mistrzostwa Polski Kucy 2023

W dniach 22 do 28 sierpnia odbyły się w Jakubowicach zawody w skokach przez przeszkody, które były Mistrzostwami Polski Kucy, Mistrzostwami Polski Młodzików, Pucharem Polski Kucy i równocześnie Młodzieżowymi Drużynowym Mistrzostwami Polski.
Zawodnicy z Małopolski zdobyli w tych zawodach aż 3 medale i kilka czołowych miejsc
Drużynowe Młodzieżowe Mistrzostwa Polski - 2 m srebrny medal zdobyła ekipa prowadzona przez Krzysztofa Wójcika w składzie:
Aleksandra Biedziak _ CARTIER - bpk
Milena Wojcikiewcz - CARAMELLA - RC Ridng Center Sosonowice
Małgorzata Zawadzka - CONTENTO - RC Rding Center Sosnowce
Maja Musiolik - L AMOUR - KJ Facimiech
Srebrny medal w grupie kuce A0 zdobyła Blanka Layer - TAJGA - KJ Leńcze, a jej koleżanka klubowa Natalia Czyżyk-Zahiu - DIAMENT WIKTOROWA - zajęła mejsce 4
Także srebrny medal w grupe D wywalczyła Zofia Bel - CHIPPENDALE - KJ Leńcze
W grupe A1 wysokie miejsca zajęły: 6 m - Lena Wilk - SERYL - KJ Leńcze i 7 m Natalia Czyżyk-Zahiu - MELA - również KJ Leńcze.
W kategori Junior Młodszy wysokie 4 m zajęła Maja Musiolik - L'AMOUR - KJ Facimiech.