Spotkanie konsultacyjne - system szkoleniowy PZJ

Przedstawiamy komunikat Zarządu PZJ:

"Zarząd PZJ w nawiązaniu do informacji zamieszczonej dn. 2.01.2017, dotyczącej szkolenia kadr instruktorsko - trenerskich w naszym Związku, realizując zawarte w powyższym komunikacie postanowienia, zaprasza wszystkich zainteresowanych na spotkanie konsultacyjne.

Spotkanie, będzie miało charakter informacyjno – dyskusyjny, odbędzie się w Warszawie, dnia 28 stycznia 2017 (sobota) w sali konferencyjnej hali widowiskowo – sportowej TORWAR, przy ul. Łazienkowskiej (miejsce tradycyjnych halowych zawodów Cavaliadowych) – początek godzina 12.00.

Głównym celem spotkania jest dyskusja nad projektem „Zasad szkolenia kadr instruktorsko – trenerskich w jeździectwie”, zamieszczonym na stronie pzj.

Link do PROJEKTU Zasad szkolenia kadr instruktorsko-trenerskich w jeździectwie : http://pzj.pl/sites/default/files/plikoteka/Zasady%20szkolenia%20kadr.pdf

Dziękujemy wszystkim, którzy nadesłali swoje uwagi, a jednocześnie zapraszamy do uczestnictwa w spotkaniu. Warto przyglądnąć się temu, jak poradziły sobie z deregulacją zawodu trenera – instruktora inne związki sportowe, a także jaką drogę przechodzą w innych, silnych w jeździectwie krajach, kandydaci na instruktorów - trenerów.

W celu wyjaśnienia Państwu spraw związanych z dostosowaniem obecnie budowanego nowego systemu szkolenia kadr w polskim sporcie (w tym w PZJ) do wymogów UE, zaprosiliśmy do udziału w spotkaniu na Torwarze przedstawiciela Ministerstwa Sportu i Turystyki, które to Ministerstwo jest upoważnione do wdrożenia Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji w dziedzinie sportu za pośrednictwem polskich związków sportowych.

Mamy nadzieję na konstruktywną i merytoryczną dyskusję przy udziale szerokiej grupy ludzi zaangażowanych w sprawy szkoleniowe.

Zarząd PZJ"

http://www.pzj.pl/node/14990690